E-Sklepy internetowe

Strona główna  >>  Korzyści  >>  E-Sklepy internetowe

Własny sklep internetowy

Własny sklep internetowy – Możliwości

Postępująca wirtualizacja gospodarki oraz coraz bardziej powszechny dostęp do Internetu powodują, że coraz więcej firm decyduje się na własny sklep internetowy.

Zakupy w sklepach internetowych stają się coraz bardziej popularne ze względu na wygodę i niższe ceny (wynikające z niższych niż w tradycyjnym handlu kosztów sprzedaży). Pierwszą i najważniejszą korzyścią wynikającą z posiadania własnego sklepu internetowego jest możliwość dotarcia do ponad 15 mln polskich internautów. Własny sklepy internetowy może stać się głównym kanałem kontaktu sklepu z klientem.

Badania, przeprowadzone przez Gemius S.A. wskazują, że dla 93,2% badanych Internet jest najłatwiejszym sposobem na zdobywanie informacji. Nie posiadając własnego sklepu internetowego rezygnujesz z dotarcia do kilku milionów potencjalnych klientów. Co ważne klienci Ci znajdują się tylko o „kilka klików” od twojego własnego sklepu internetowego.

W zeszłym roku wartość ryneku e-commerce w wyniosła ponad 10 mld zł.  Czy stać kogokolwiek na to, aby zignorować tak dużą grupę potencjalnych klientów? Podczas gdy wystarczy poświęcić kilka chwil na założenie własnego sklepu internetowego i dołączenie się do tego prężnie rozwijającego się rynku.

Ponosząc niewielkie koszty, związane z założeniem własnego sklepu internetowego możesz zwiększasz swoje przychody o kilkadziesiąt procent.

Własny sklep internetowy – Korzyści

Prowadzenie własnego sklepu internetowego pozwoli Ci poszerzyć kanał zbytu o kolejną grupę docelową i to znacznie taniej niż na tradycyjnym rynku. Łatwość przeszukiwania oferty sklepu Internetowego powoduje, że łatwiej zaprezentować znacznie szerszą ofertę niż w tradycyjnym sklepie z półkami.

Nie można pracować 24h na dobę, ale twój własny sklep internetowy górować  będzie nad tradycyjnymi sklepami dostępnością (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu). Jeśli poświęcisz trochę pracy twój własny sklep internetowy będzie zaskakiwał  bogactwem asortymentu i szybkim dostępem do nieograniczonej ilości informacji .

Jeśli się zastanawiasz jakie korzyści wynikają z własnego sklepu internetowego,  poniżej przedstawiam najważniejsze z nich:

  • Własny sklep internetowy to zwiększenie zysków bez ponoszenia dodatkowych miesięcznych kosztów.
  • Własny sklep internetowy pozwoli Ci pozyskiwanie nowych Klientów.
  • Własny sklep internetowy nie wymaga od Ciebie bezpośredniej i ciągłej obsługi Klienta. Jeśli klient zdecyduje się na dokonanie zakupu, otrzymujesz maila.
  • Własny sklep internetowy pozwoli Ci poszerzyć zasięg do całej Polski, a nawet  zagranicy.
  • Własny sklep internetowy oznacza niski koszt  obsługi klienta – w większości sklepów internetowych w Polsce do obsługi tego typu sprzedaży wystarczy jedna osoba.
  • Własny sklep internetowy pozwoli Ci zbudować bazę stałych Klientów i utrzymywanie z nimi kontaktu.
  • Własny sklep internetowy pozwoli Ci oszczędzić czas obsługi sprzedaży. Klient dokonuje zakupu sam, bez Twojego udziału 
  • Własny sklep internetowy  to oszczędność kosztów funkcjonowania i wyposażania biur i sklepu.
  • Własny sklep internetowy umożliwia prezentację aktualnej oferty oraz przyjmowanie zamówień i ich dalszą obsługę przez oprogramowanie sklepu internetowego.
E-Sklepy internetowe
5 (100%) 1 vote